טיפול הומיאופתיה הוא שיטת ריפוי טבעית ויעילה המשתמשת בחומרי מרפא מנוערים ומדוללים. תפקידן של התרופות ההומיאופתיות הוא לגרות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף.על-ידי כך להביא את הגוף לריפוי עצמי. ההומיאופתיה מתייחסת אל האדם כאל שלם, במבט הוליסטי. כל חלקי הגוף והנפש קשורים זה בזה. לכן יש לטפל באדם כמכלול ולא להתמקד בבעיה או אזור ספציפיים. כל הפרטים על טיפול הומאופתי אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם.

על אילו עקרונות מושתת טיפול הומאופתי?

על-פי ההומיאופתיה, מחלה שאדם סובל ממנה מלמדת על חוסר איזון כלשהו. מטרתו של טיפול הומאופתיה, הנעשה באמצעות רמדי’ס, תמציות, היא לא רק לטפל בסימפטום המחלה. אלא לסייע לגוף להפעיל את כוחות הריפוי הקיימים בו.

כך יכול הגוף להתמודד עם מחוללי המחלה השונים ולהביא להעלמת הסימפטומים. כל חלקי הגוף חוזרים להרמוניה ולאיזון. אחד העקרונות החשובים בהקשר זה הוא עיקרון הדמיון. ההומיאופתיה אומרת, “דומה בדומה מרפא”. הומאו – דומה, פתיה – מחלה.

כך חומר הגורם להופעת סימפטומים אצל אדם בריא יכול לרפא סימפטומים דומים של אדם חולה. זאת כאשר הוא ניתן כתרופה הומאופתית. למשל, אדם בריא שותה בערב קפה ומתקשה להירדם. תופעה מוכרת. לעומת זאת, אדם הסובל מבעיות שינה שיקבל תרופת קפה  הומאופתית, התרופה יכולה לעזור לו להירדם.

מנה מינימאלית וזהות במסגרת הטיפול הומאופתיה

המינון של תרופה הניתנת במסגרת טיפול הומאופתיה  חייב להיות מינימאלי כדי להשיג השפעה מקסימאלית. תרופות הומאופתיות עשויות מחומרים אשר נמהלים שוב ושוב, פעמים רבות. הטלטול בין כל דילול מסלק את האפקט הרעיל של החומר. מצד שני, התכונות המרפאות נשארות בחומר המדולל.

תרופה הומאופתית מותאמת באופן אישי לכל מטופל. במהלך המפגש הראשון ההומאופת מראיין את המטופל. הוא אוסף מידע ומקבל מקבל תמונה מלאה על ההיסטוריה הרפואית שלו. בנוסף הוא ולומד על קווי האופי הייחודיים שלו. לאחר איסוף המידע ההומאופת מנסה להבין את הסיבות והגורמים להופעת המחלה. על-פי זה הוא בוחר את התרופה המתאימה ביותר עבור המטופל.

טיפול במבט הוליסטי

ההומיאופתיה כאמור היא רפואה הוליסטית הרואה את האדם כשלם וכיחידה אחת המורכבת מהגוף והנפש. טיפול הומאופתיה מטפל בכל חלקי הגוף בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בהתאם לחולי ולסימפטומים.

המטרה היא להביא את כל חלקי הגוף לסנכרון. ליצור איזון ביניהם וכך לחזק את המערכת החיסונית, הגופנית והנפשית. הטיפול מתייחס במלוא הרצינות להיבט הנפשי, למרות שלא מדובר בטיפול פסיכולוגי.